KATRUSIA bajka terapeutyczna

Pakiet edukacyjny do pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji. Materiały dla wychowawców, pedagogów, psychologów i nauczycieli. W zestawie: bajka terapeutyczna, zadania rozwojowe, scenariusz zajęć, karty pracy.

Pobierz tutaj:
Zapraszam Cię w podróż, podczas której poznasz losy głównej bohaterki napisanej przeze mnie historii. Katrusia to dziewczynka, która musiała opuścić swój rodzinny dom i udać się w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu swojego nowego miejsca na ziemi.

Zestaw, który przekazuję w Twoje ręce przygotowałam w celu lepszego zrozumienia przez Ciebie własnych doświadczeń oraz wzbudzenia w Tobie empatycznej postawy dla doświadczeń innych osób, w tym szczególnie do znajdujących się w twoim bliższym oraz dalszym otoczeniu osób z doświadczeniem uchodźctwa.

Historia dziewczynki ma charakter metaforyczny. Abyś mogła, mógł, mogło lepiej ją zrozumieć przygotowałam dla Ciebie zestaw zadań rozwojowych oraz karty pracy. Możesz wykonywać wszystkie ćwiczenia w zaproponowanej kolejności lub wybrać tylko te, które Cię zaciekawią i zachęcą do działania.

Proszę Cię również, abyś udzieliła, udzieliło, udzielił informacji zwrotnej po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami. Pozwoli to w przyszłości tworzyć jeszcze ciekawsze i wartościowsze opowieści oraz materiały. Chcę Cię zainspirować do rozwoju i zmotywować do rozumienia siebie, innych osób oraz otaczającego świata.

Dziękuję, że jesteś i czytasz tę historię, powodzenia!

***
KSIĄŻKĘ MOŻESZ BEZPŁATNIE POBRAĆ TUTAJ:

JEŚLI SIĘ NIE POBIERA TO SPRÓBUJ NA STRONIE BIBLIOTEKI CYFROWEJ POLONA.PL KATRUSIA. Opowieść o dziewczynce, której moc płynęła prosto z serca

***
MOŻESZ RÓWNIEŻ ZAJRZEĆ DO KSIĘGARNI Z EBOOKAMI 

Program mediacji rówieśniczych wspierających uczniów i uczennice

Pakiet do wspierania uczniów doświadczających problemów, trudnych sytuacji, konfliktów

Zestaw 160 kart afirmacyjnych do rozwoju, motywacji i uczenia się

Pakiet edukacyjny do pracy z uczniami z doświadczeniem migracyjnym