AKTUALNOŚCI


Najważniejsza w tym wszystkim jest Katrusia. To jej pogodne serce sprawiło, że powstała cała ta historia. Potem doszły jeszcze pozostałe materiały edukacyjne, które pozwalają pełniej zrozumieć jej losy. Bohaterką opowieści jest dziewczynka, która musiała opuścić swój rodzinny dom i udać się w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu swojego nowego miejsca na ziemi.

Pakiet edukacyjny to zestaw materiałów stworzonych w celu lepszego zrozumienia własnych doświadczeń oraz wzbudzenia empatycznej postawy dla doświadczeń innych osób, w tym szczególnie do znajdujących się w bliższym oraz dalszym otoczeniu osób z doświadczeniem migracji.

Opowieść o Katrusi ma charakter metaforyczny. Aby Czytelnik mógł lepiej ją zrozumieć przygotowano zestaw zadań rozwojowych, karty pracy oraz scenariusze zajęć dla osób prowadzących warsztaty z wykorzystaniem bajki terapeutycznej. Można wykonywać wszystkie ćwiczenia w zaproponowanej kolejności lub wybrać tylko te, które zaciekawią i zachęcą do działania.

Pakiet edukacyjny z bajką terapeutyczną może zainspirować do rozwoju i zmotywować do rozumienia siebie, innych osób oraz otaczającego świata.

 

Program mediacji rówieśniczych wspierających uczniów i uczennice

Pakiet do wspierania uczniów doświadczających problemów, trudnych sytuacji, konfliktów

Zestaw 160 kart afirmacyjnych do rozwoju, motywacji i uczenia się

Pakiet edukacyjny do pracy z uczniami z doświadczeniem migracyjnym